Vážení zájemci o studium,
informace a rozvrhy s předměty pro vstup do výuky najdete: Zde.
Každoroční exkurze výtvarníků 2. ročníků a 6.A8 se letos uskutečnila hned na konci září, kdy bylo nádherné teplé počasí. Tentokráte jsme navštívili Kutnou Horu a zámek Kačinu. Projížděli jsme také kolem kostela v Sedleci, kde jsme si připomněli výročí 300 let od úmrtí architekta Jana Blažeje Santiniho – Aichla, který působil i v Rychnově nad Kněžnou. V Kutné Hoře byla naším cílem návštěva galerie GASK a samozřejmě i prohlídka chrámu sv. Barbory. Děkujeme za zorganizování exkurze paní PaedDr. Šustrové, Mgr. Markové a SRPG za příspěvek na dopravu.
Zde máte několik postřehů od studentů z této exkurze:
Nejvíce mě z celé exkurze zaujal chrám sv. Barbory, zejména ochoz. Co se týče výstavy, nejsem fanoušek moderního a současného umění, tudíž mě obrazy moc nenadchly. Co mě ale na výstavě zaujalo, byl promyšlený interiér a název výstavy Stavy mysli. Na zámku Kačina se mi líbila knihovna. (Karin Pichertová, 6.A8)
V GASK se mně líbila všechna díla, protože nemám moc ráda staré obrazy, a naopak se mně líbí moderní umění. V Kačině jsem již před lety byla, tehdy jsme procházeli pouze interiér, a to mě nezaujalo. Teď jsme ale šli do těch nejzajímavějších částí, a nakonec mě to hodně bavilo. (Nikol Jasanská, 2.A4)
Novinkou pro mě byla pověst o třech hornících, která se pojí s chrámem sv. Barbory. V galerii mě mile překvapilo vystavené dílo Theodora Pištěka: Pro Karolínku. Již jsem ho jednou viděla, protože jsem byla na výstavě zmiňovaného autora v Praze. V Kačině jsem byla okouzlena knihovnou a překvapena slavnými herci, které znám a kteří zde natáčeli. (Karolína Solárová, 6.A8)
V GASK mne nejvíc zaujalo moderní umění, případné vysvětlení jednotlivých obrazů a děl. Bylo velmi zajímavé vidět díla rozdělená do nálad a pocitů. Na zámku Kačina mě překvapila nedostavěná kaple, jelikož se nikde nevidí proces, jak stavba probíhá. (Ondřej Jakl, 2.A4)
Výstava byla zajímavá, obrazy nezvyklé, něco se mi vážně líbilo a něco naopak vůbec. Líbila se mi část výkladu na začátku, kde bylo takové „historické okénko“. Nápad na uspořádání výstavy protiklady, např. přátelství x samota, se mi líbil, ještě jsem to tak nikde neviděla. I citáty u obrazů byly hezké … (Eliška Plašilová, 6.A8)
Zaujaly mě obrazy na výstavě v GASK, líbilo se mi, jak byly uspořádány podle emocí, které vyjadřovaly. Na našem výletě mě ovšem mrzelo, že jsme nemohli pobýt v chrámu sv. Barbory déle. Na zámku Kačina mě udivilo, že vlastní jeden ze tří spisů o Napoleonově tažení do Egypta. A to proto, že jeden z těch tří spisů je v Louvru a další v Londýně. (Barbora Sršňová, 2.A4)